Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
2024 Yılında Okumadan Geçmemeniz Gereken 24 Kitap Listesi pdf kitap indir

2024 Yılında Okumadan Geçmemeniz Gereken 24 Kitap Listesi pdf kitap indir

  • Ana Sayfa
  • 2024 Yılında Okumadan Geçmemeniz Gereken 24 Kitap Listesi pdf kitap indir

2024 yılında okumadan geçmemeniz gereken 24 kitap listesini sizin için hazırladık. 2023 yılını geride bırakıp 2024 yılına girdiğimiz bu günlerde okumadan geçmemeniz gereken 24 kitap seçtik. Bu seçtiğimiz kitaplar sizi başka dünyalara taşıyacak. Eğer sizler de “Bu yıl daha çok kitap okuyacağım” diyorsanız işte size hazırladığımız liste.

Ödüllü seri Cosmos ile tanıdığımız Carl Sagan’ın popüler kitaplarından biri de Tanrının Kapısını Çalan Bilim.

1985’te katıldığı bir konferans sırasındaki metinlerinden oluşan bu kitap, eşi ve çalışma arkadaşı tarafından hazırlanmıştır. Günümüzdeki bilgiler ile güncellenerek Sagan’ın din ve bilim arasındaki ilişki konusundaki fikirlerinin ele alındığı kitap, akılcı ve mizahi bir dil ile anlatılıyor.

Psikiyatrist kitabı ile büyük bir başarı yakalayan Wulf Dorn, Şizofren ile de aynı beğeniyi topladı. Psikiyatrist Jan’ın yaşadığı şehirde göreve başlaması ile intihar ve ölümler hız kesmiyor. Hepsi de birbiriyle bağlantılı olunca katili öğrenmek için kitabı elinizden bırakamıyorsunuz.

Tahminlerinizin tutmadığı sonu okuyana kadar biraz tüyleriniz ürperebilir ve uykusuz geceler, bu kitapla başlayabilir.

2020 Yılının En İyi Romanı seçilen Gece Yarısı Kütüphanesi, İngiliz edebiyatının önemli yazarlarından Matt Haig’in. Ölmek üzere olan Nora Seed’in gizemli bir kütüphanede kendini bulması üzerine kurulu. Kitaba göre, her kitap bir pişmanlık kaynağıdır. Kitap, içinde şu soruyu barındırıyor: ‘Ya hayat böyle olsaydı?’

İnsanın temel sorunlarını ele alan kitap, yaşamadığımız yaşamlara üzülmek yerine elimizdeki imkanlarla yetinmeyi ve bunları geliştirmeyi güzel bir şekilde anlatıyor.

Eğer 2023’te okumadıysanız Piraye’nin Seyir kitabını 2024 listenize alabilirsiniz. 2022’de en çok satan kitaplar arasında yer alan Seyir, kendini değersiz hisseden ve bu düşünceden kurtulamayan kadınların hikâyesini anlatıyor.