Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Abdullah Ziya Kozanoğlu – Gültekin ekitap indir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

“Kozanoğlu… Tarihi sevdiren adam…” ⎼Ömer Türkeş
“Onur, gurur ve sadakat kişiliğimin temelleri ise, bunu Abdullah Ziya’ya, Nihal Atsız’a, Alexandre Dumas’ya ve Michel Zevaco’ya borçluyum…” ⎼Hıncal Uluç
“Amacım, Türk insanının, kendisine güvenmesini, atalarıyla övünmesini, kendisini başarıcı görmesini sağlamaktır.” ⎼A.Z. Kozanoğlu
Abdullah Ziya Kozanoğlu cumhuriyetimizin ilk yıllarında kaleme aldığı tarihî romanlarla Türk insanında millî bir bilincin oluşmasını sağlamış, bunu yaparken gelecek kuşaklara gösterilebilecek rol modellerini -gerçeklikten uzak ithal kahramanlar yerine- her biri görkemli tarihimizin içinde parıldayan kahramanlardan seçmiştir. Tarihî gerçeklerle kurmacayı ustalıkla harmanlayan Kozanoğlu, eserleriyle döneminde en çok okunan yazarlardan biri olmuş ayrıca sinemamızı da derinden etkileyerek Türk tarihinin aydınlık yüzünün daha geniş kitlelere taşınmasını başarmıştır.
Okurunu Türk tarihinde paha biçilmez bir seyahate çıkaran Kozanoğlu, Gültekin’de dümeni her şeyin başladığı yere, Orta Asya’nın bozkırlarına kırıyor. Konusunu Göktürk Abideleri’nden alan eser milletimizin bağımsızlık uğruna yapabileceklerini büyük Türk kahramanı Gültekin üzerinden anlatıyor.
“Sen Türk hakanısın! Senin eğilmen bütün Türk ulusunun eğilmesi demektir. Türk ulusu ise değil bir Çin hakanına, sırasında cihana bile boyun eğmez!”

Abdullah Ziya Kozanoğlu – Gültekin ekitap indir BENZER İÇERİKLER
Abdullah Ziya Kozanoğlu – Gültekin ekitap indir YAPILAN YORUMLAR